Wpisy oznaczone tagiem "zespół"

Detroit Pistons

Detroit Pistons Nie ma wątpliwości co do tego, że Detroit Pistons w sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem amerykańskiej ligi NBA był po prostu najlepszym zespołem w Central Division. Praktycznie rzecz biorąc, to wystarczy tylko i wyłącznie spojrzeć na tabelę sezonu dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem Central Division amerykańskiej ligi NBA, aby się o tym po prostu przekonać. Widać tam wyraźnie, że zespół Detroit Pistons mieli dokładnie czternaście punktów przewagi nad zespołem Cleveland Calvaliers. Trzeba przyznać, że czternaście punktów przewagi to może nie jest aż tak dużo patrząc na inne dywizje amerykańskiej ligi NBA, jednak nie wątpliwości co do tego, że mimo wszystko przewaga ta była dość spora i niemalże niemożliwa już do nadrobienia. W sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem Central Division amerykańskiej ligi NBA zespół Detroit Pistons uzbierali dokładnie pięćdziesiąt dziewięć punktów. Dało im to drugie miejsce w tabeli konferencji wschodniej. Dotarli oni aż do finału konferencji wschodniej, gdzie przegrali z Boston Celtics.

CB Valladolid

CB Valladolid Chyba dosłownie każdy się zgodzi z tym, że zespół CB Valladolid jest chyba jedną ze zdecydowanie najszczęśliwszych drużyn sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB. Jest to raczej oczywiste. Wystarczy spojrzeć bowiem na tabelę sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem, aby się o tym znakomicie przekonać. Zdecydowanie nikt nie miał tyle szczęście w sezonie dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB, co CB Valladolid. Udało im się bowiem tylko jakimś cudem uniknąć spadku. Aż trzy zespoły miały po dwanaście punktów w fazie zasadniczej sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB. Były to zespoły od miejsca siedemnastego do piętnastego. Stąd wniosek, że jedna z tych drużyn musiała spaść. Wielu wróżyło, że będzie to właśnie CB Valladolid. Jednak ostatecznie tak się nie stało. Drużynie tej udało się jakimś cudem uniknąć spadku. Właśnie dlatego zespół CB Valladolid jest jedną ze zdecydowanie najszczęśliwszych drużyn sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem.

Joventut Badalona

Joventut Badalona Joventut Badalona w sezonie tysiące siedem/ dwa tysiące osiem w hiszpańskiej lidze ACB spisał się naprawdę całkiem, całkiem nieźle. Z resztą nie jest to nic dziwnego, ponieważ zespół ten co roku może nas cieszyć swoją dobrą grą. Może rzadko kiedy na tyle dobrą, żeby móc skutecznie walczyć o mistrzostwo, jednak zawsze w tej pierwszej piątce sezonu są. Podobnie było właśnie w sezonie tysiące siedem/ dwa tysiące osiem. W fazie zasadniczej sezonu tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB zespół Juventut Badalona zajął dokładnie drugie miejsce. Na pewno takie rozstrzygnięcie może ich w pełni zadowalać. Jednak w fazie play off tegoż samego sezonu już tak dobrze nie było. Dotarli oni co prawda aż do półfinału, jednak tutaj dwa do zera ulegli AXA EC Barcelonie. Takie rozstrzygnięcie z całą pewnością w żadnym stopniu nie może ich zadowolić. Jednak patrząc na ogół sezonu tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB, to można powiedzieć, że zaliczyli oni naprawdę całkiem, całkiem przyzwoity sezon. Nie ma co do tego wątpliwości. Sezon dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB zespół Joventut Badalona z całą pewnością zaliczy do bardzo, bardzo udanych. Nie ma co do tego wątpliwości. W fazie zasadniczej sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB udało im się nawet zająć miejsce trzecie. Mieli dokładnie tyle samo punktów, co czwarta Regal Barcelona. Stracili dwa punkty do Sasaki Baskonia i dokładnie trzy do Realu Madryt. Trzeba zatem otwarcie powiedzieć, że nie odstawali oni jakoś szczególnie od tych dwóch zespołów z wyższych miejsc. Faza play off sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB poszła im naprawdę całkiem, całkiem nieźle. Nie ma co do tego wątpliwości. Odpadli oni w półfinale. Jednak nie przegrali z byle kim, bo z samym Realem Madryt, czyli z drużyną, która zdobyła w tym właśnie sezonie tytuł mistrza hiszpani. Trzeba zatem otwarcie przyznać, że był to w ich wykonaniu dobry sezon. Tym bardziej, że z Realem Madryt przegrali po bardzo długim i ciężkim pięcio meczowym pojedynku.

Valencia

Valencia Wiadomą rzeczą jest, że zespół Pamesa Valencia co roku ma bardzo dużą ochotę na mistrzostwo swojego kraju. I nie się im co dziwić. Mają bowiem naprawdę dość duży potencjał i w moim odczuciu stać ich na odnoszenie tych największych sukcesów w lidze hiszpańskiej. W sezonie tysiące siedem/ dwa tysiące osiem w hiszpańskiej lidze ACB zespół Pamesa Valencia odpadł w ćwierćfinale fazy play off z późniejszym mistrzem Hiszpanii, czyli z zespołem Saski Baskonia. Nie ma wątpliwości, że była to dla nich na początku dość duża porażka. Jednak nie oddali oni swojej skóry za darmo, ponieważ przegrali jedynie różnicą jednego meczu. Nie było to zatem jakoś szczególnie dużo. Faza zasadnicza sezonu tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB poszła im bardzo, bardzo podobnie. Zajęli w niej bowiem dokładnie piąte miejsce. Myślę, że owo piąte miejsce znakomicie odzwierciedla ich obecne możliwości jeżeli chodzi o ligę hiszpańską. Zatem sezon tysiące siedem/ dwa tysiące osiem zespół Pamesa Valencia zaliczy raczej zdecydowanie do normalnych.

Interesujesz się koszykówką? Trafiłeś idealnie, zapraszamy do lektury naszego bloga! ligored.pl www.stumbleupon.com/