Wpisy oznaczone tagiem "CB"

CB Estudiantes

CB Estudiantes Nie ma wątpliwości co do tego, że w sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB zespół CB Estudiantes również miał bardzo, bardzo dużo szczęścia. Co prawda udało im się zająć nawet miejsce czternaste, jednak obiektywnie patrząc, to nie może to być ich sezon marzeń. Wszystko dlatego, że byli oni zdecydowanie bliżej strefy spadkowej, niż fazy play off. Mieli oni bowiem jedynie jeden punkt przewagi nad strefą spadkową i jednocześnie aż pięć punktów straty do fazy play off. Wiadomą rzeczą jest, że zespół CB Estudiantes naprawdę ma bardzo, bardzo wysokie ambicje. Jednak z umiejętnościami u nich jest już różnie. W sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB udało im się zdobyć tylko dwanaście punktów. Wygrali bowiem właśnie taką liczę spotkań. Jednak aż dwadzieścia dwa mecze zakończyły się dla nich niepowodzeniem. Nie był to więc z całą pewnością w żadnym stopniu sezon marzeń dla zespołu CB Estudiantes. Myślę, że będą oni chcieli zapomnieć o sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem. Widać już chyba więc znakomicie, że sezon dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem w lidze hiszpańskiej nie był zbyt emocjonujący. Walki o fazę play off praktycznie rzecz biorąc nie było żadnej, ponieważ różnice pomiędzy zespołami były na tyle duże, nie były one w sezonie podjąć jakiejkolwiek walki ze sobą. Jedyna walka jaka była w sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB, to była walka o uniknięcie miejsca siedemnastego, czyli miejsca, które było karane spadkiem do niższej ligi. Tam naprawdę kilka zespołów szło ze sobą dosłownie Elb w łeb i do samego końca sezonu nie było można powiedzieć, która drużyna się utrzyma, a która spadnie. Wszystko przez to, że w sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB o uniknięcie owego siedemnastego miejsca walczyły aż cztery drużyny. I właściwie rzecz biorąc, w fazie zasadniczej sezonu dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB nie było więcej emocji. Gra się rozkręciła dopiero w fazie play off. Tam byliśmy świadkami kilku ciekawych rozstrzygnięć.

Baloncesto Leon i CB Valladolid

Baloncesto Leon i CB Valladolid Zespół Baloncesto Leon w sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem okazał się zdecydowanie najgorszą drużyną. Nie ma co do tego kompletnie żadnych wątpliwości. Po rundzie zasadniczej mieli oni bowiem na swoim koncie dokładnie osiem punktów. To zdecydowanie zbyt mało, aby można było w ogóle myśleć o utrzymaniu się. Zajęli oni oczywiście ostatnie, siedemnaste miejsce w sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem w hiszpańskiej lidze ACB. Do miejsca szesnastego zabrakło im aż trzech punktów, a do miejsca piętnastego, czyli do pierwszego, które nie było zagrożone spadkiem stracili aż cztery punkty. Widać więc znakomicie, że sezon dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem Baloncesto Leon z całą pewnością zaliczy do wręcz bardzo nieudanych. Tak słabego sezonu chyba już dawno nie mieli. Na wszystkie trzydzieści cztery spotkania sezonu dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem udało im się wygrać zaledwie osiem, a przegrać aż dwadzieścia sześć. Nie było więc tutaj kompletnie żadnej mowy o tym, aby byli się oni w stanie utrzymać w lidze. Nie ma kompletnie żadnych wątpliwości co do tego, że zespół CB Valladolid jest jednym z największych pechowców sezonu dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem w hiszpańskiej lidze ACB. Zajęli oni bowiem pozycję siedemnastą, czyli ostatnią, która była karana spadkiem. Oczywiście żalu nie było by aż tak wielkiego, gdyby mieli oni dużą stratę do szesnastej drużyny tabeli ligi hiszpańskiej sezonu dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem. Jednak strata ta była naprawdę bardzo, bardzo niewielka. Wynosiła ona bowiem zaledwie jeden punkt. Tylko i wyłącznie przez ten jeden punkt straty CBValladolid musiało się pożegnać z ligą hiszpańską ACB w sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem. Czy zasłużyli na owy spadek? Ciężko jest to jednoznacznie stwierdzić. Oczywiście, że mogli się nieco bardziej postarać, a wówczas bardzo możliwe, że udało by im się utrzymać. Jednak tego już teraz nie sprawdzimy, ponieważ jest to przeszłość. W sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem ligi hiszpańskiej ACB CB Valladolid wygrało dokładnie jedenaście meczów. Przegrali 23.

CB Girona

CB Girona Trzeba przyznać, że zespół CB Girona sezon dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB zaliczy do całkiem, całkiem przyzwoitych. Nie zagrali oni co prawda nic szczególnie wielkiego, jednak z drugiej strony ciężko było się po nich spodziewać czegokolwiek więcej. Więc myślę, że absolutnie mogą zaliczyć sezon dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB do w miarę udanych. Fazę zasadniczą sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi AC CB Girona zakończyła na całkiem wysokim piątym miejscu. Jednak do czwartej drużyny, czyli do Regal Barcelony oraz do trzeciej, czyli do Joventutu Badalona tracili oni aż dwa punkty. Nie było więc kompletnie żadnej mowy o tym, aby atakować miejsca wyższe. Powiem wręcz więcej, musieli się oni raczej zdecydowanie bronić przed atakami z niższych miejsc. Faza play off zespołowi CB Girona nie poszła za dobrze. Odpadli oni bowiem już w ćwierćfinale. Jednak nie przegrali z byle kim, bo z późniejszym finalistą, czyli z Regal Barceloną.

Interesujesz się koszykówką? Trafiłeś idealnie, zapraszamy do lektury naszego bloga!