Archiwum kategorii "Zespoły"

CB Estudiantes

CB Estudiantes Nie ma wątpliwości co do tego, że w sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB zespół CB Estudiantes również miał bardzo, bardzo dużo szczęścia. Co prawda udało im się zająć nawet miejsce czternaste, jednak obiektywnie patrząc, to nie może to być ich sezon marzeń. Wszystko dlatego, że byli oni zdecydowanie bliżej strefy spadkowej, niż fazy play off. Mieli oni bowiem jedynie jeden punkt przewagi nad strefą spadkową i jednocześnie aż pięć punktów straty do fazy play off. Wiadomą rzeczą jest, że zespół CB Estudiantes naprawdę ma bardzo, bardzo wysokie ambicje. Jednak z umiejętnościami u nich jest już różnie. W sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB udało im się zdobyć tylko dwanaście punktów. Wygrali bowiem właśnie taką liczę spotkań. Jednak aż dwadzieścia dwa mecze zakończyły się dla nich niepowodzeniem. Nie był to więc z całą pewnością w żadnym stopniu sezon marzeń dla zespołu CB Estudiantes. Myślę, że będą oni chcieli zapomnieć o sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem. Widać już chyba więc znakomicie, że sezon dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem w lidze hiszpańskiej nie był zbyt emocjonujący. Walki o fazę play off praktycznie rzecz biorąc nie było żadnej, ponieważ różnice pomiędzy zespołami były na tyle duże, nie były one w sezonie podjąć jakiejkolwiek walki ze sobą. Jedyna walka jaka była w sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB, to była walka o uniknięcie miejsca siedemnastego, czyli miejsca, które było karane spadkiem do niższej ligi. Tam naprawdę kilka zespołów szło ze sobą dosłownie Elb w łeb i do samego końca sezonu nie było można powiedzieć, która drużyna się utrzyma, a która spadnie. Wszystko przez to, że w sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB o uniknięcie owego siedemnastego miejsca walczyły aż cztery drużyny. I właściwie rzecz biorąc, w fazie zasadniczej sezonu dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB nie było więcej emocji. Gra się rozkręciła dopiero w fazie play off. Tam byliśmy świadkami kilku ciekawych rozstrzygnięć.

Real Madryt

Real Madryt Real Madryt Baloncesto rundę zasadniczą sezonu tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB przeszedł wręcz śpiewająco. Nie ma co do tego chyba żadnych wątpliwości. Wystarczy spojrzeć na tabelę, aby się o tym przekonać. Ma on bowiem aż cztery punkty przewagi w tabeli rundy zasadniczej sezonu tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB. Dla fanów piłki nożnej te cztery punkty to raczej bardzo mało. Jednak owe cztery punkty przewagi w przeliczeniu na punkty piłkarskie, to dokładnie dwanaście punktów. Przewaga Realu Madryt w rundzie zasadniczej sezonu tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi AC była wręcz ogromna. Nic więc nie wskazywało na ich porażkę w fazie play off sezonu tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB. Jednak tak właśnie się stało. W fazie play off Real Madryt Baloncesto przegrał już w ćwierćfinale z zespołem Malagi i to aż dwa to zera. Real Madryt Baloncesto bardzo szybko więc zakończył swoją rywalizację w fazie play off sezonu tysiące siedem/ dwa tysiące osiem. Real Madryt w sezonie dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB w fazie zasadniczej zajął miejsce pierwsze. Jednak nie prowadzili oni jakąś znaczącą liczbą punktów. Był to bowiem zaledwie jeden mały punkt. Wyprzedzili oni o ten jeden, mały punkcik zespół Saski Baskonia. Z resztą Realowi Madryt udało się również wygrać fazę play off sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB. Był to więc bez wątpienia znakomity sezon Realu Madryt. Zaliczą go do bardzo udanych. Tym bardziej, że od sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem w hiszpańskiej lidze ACB nie udało im się tego powtórzyć. Od tamtego czasu nie wygrali oni ani fazy zasadniczej, ani fazy play off. Jak więc widać, sezon dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB był jak dotąd zdecydowanie najlepszym sezonem Realu Madryt. Klub ten ma na swoim koncie aż trzydzieści tytułów mistrzowskich, co jednocześnie stanowi rekord, który jeszcze przez długie, długie lata nie zostanie pobity. Możemy by tego pewni.

CB Valladolid

CB Valladolid Chyba dosłownie każdy się zgodzi z tym, że zespół CB Valladolid jest chyba jedną ze zdecydowanie najszczęśliwszych drużyn sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB. Jest to raczej oczywiste. Wystarczy spojrzeć bowiem na tabelę sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem, aby się o tym znakomicie przekonać. Zdecydowanie nikt nie miał tyle szczęście w sezonie dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB, co CB Valladolid. Udało im się bowiem tylko jakimś cudem uniknąć spadku. Aż trzy zespoły miały po dwanaście punktów w fazie zasadniczej sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB. Były to zespoły od miejsca siedemnastego do piętnastego. Stąd wniosek, że jedna z tych drużyn musiała spaść. Wielu wróżyło, że będzie to właśnie CB Valladolid. Jednak ostatecznie tak się nie stało. Drużynie tej udało się jakimś cudem uniknąć spadku. Właśnie dlatego zespół CB Valladolid jest jedną ze zdecydowanie najszczęśliwszych drużyn sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem.

Saski Baskonia

Saski Baskonia W sezonie tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB zespół Saski Baskonia zdołał wywalczyć swój drugi w historii tytuł mistrzowski. Jednak trzeba otwarcie przyznać, że zdobycie tegoż właśnie tytułu na pewno nie przyszło im z łatwością. Musieli się oni naprawdę sporo natrudzić, aby go wywalczyć. Przede wszystkim, zespołowi Saski Baskonia w sezonie tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB stosunkowo dość słabo poszła faza zasadnicza. Zajęli oni tam bowiem dopiero miejsce czwarte tracąc do lidera, czyli oczywiście do Realu Madryt aż siedem punktów. Jednak po fazie play off mogą się oni czuć naprawdę bardzo, bardzo dobrze. Udało im się bowiem wywalczyć tytuł mistrzowski, co akurat w przypadku zespołu Sasko Baskonia zdarza się stosunkowo dość rzadko. Nie ma więc wątpliwości co do tego, że sezon tysiące siedem/ dwa tysiące osiem w hiszpańskiej lidze ACB okazał się dla nich naprawdę bardzo, bardzo dobry. Chyba każdy chciałby mieć takie sezony, jak właśnie zespół Saski Baskonia. Saski Baskonia sezon dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB z całą pewnością zaliczy do całkiem, całkiem udanych. Nie ma co do tego kompletnie żadnych wątpliwości. Wyszedł im tenże sezon całkiem dobrze. W fazie zasadniczej sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB udało im się bowiem zająć nawet miejsce drugie. Przegrali tylko o jeden punkt z wielkim Realem Madryt oraz jednocześnie mieli dokładnie dwa punkty przewagi nad zespołem Joventut Badalona. Trzeba zatem przyznać, że sezon dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem Saski Baskonia na sto procent zaliczy do bardzo, bardzo udanych. Jednak w fazie play off sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem nie poszło im już aż tak dobrze. Powiem nawet, że poszło im znacznie słabiej. Odpadli oni bowiem już w półfinale. Po bardzo zaciętym, pięcio meczowym pojedynku przegrali oni z zespołem Regal Barcelona. Trzeba przyznać. Że przegrać z Barceloną to nie wstyd, jednak byli oni naprawdę bardzo, bardzo blisko wygranej i wejścia do finału.

Interesujesz się koszykówką? Trafiłeś idealnie, zapraszamy do lektury naszego bloga!