Archiwum kategorii "ACB"

Menorca Basquet i CB Granada

Menorca Basquet i CB Granada Nie ma kompletnie żadnych wątpliwości co do tego, że zespół Menorca Basquet w sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB jest jedną ze zdecydowanie największych szczęściarzy. A dlaczego? Wszystko dlatego, że wręcz cudem udało im się uniknąć spadku. Mieli bowiem dokładnie jeden punkt przewag nad ową strefą spadkową. To naprawdę jest bardzo, bardzo mała przewaga i mało brakowało, aby to właśnie Menorca Basquet w sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem musiała by się pożegnać z hiszpańską ligą ACB. Jednak na ich szczęście stało się zupełnie, zupełnie inaczej i tao właśnie Menorca Basquet jest pierwszą drużyną, której udało się utrzymać w lidze. W sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem Menorca Basqet uzyskała dokładnie dwanaście punktów. To tyle samo, co kilka drużyn, które znajdują się nad tą drużyną. Jednak przez nieco gorszy bilans małych punktów, to właśnie Menorca Basquet zajęła ostatnie miejsce w tej grupie drużyn. Sezon dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem był dla nich mało udany, ale bardzo szczęśliwy. Nie ma co ukrywać, że sezon dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB był dla zespołu CB Granad raczej zdecydowanie słabym sezonem. Z ich perspektywy widać, że mają oni znacznie większe ambicje niż tylko chronić się przed spadkiem do niższej ligi. Chcieli by oni przynajmniej walczyć co roku o dostanie się do fazy play off. Jednak w moim odczuciu jeszcze wiele im brakuje, a sezon dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB tylko i wyłącznie potwierdza moje słowa. Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że sezon dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB był dla CB Granada również dość szczęśliwy. Zajęli oni bowiem całkiem wysokie, piętnaste miejsce. Jednak nad strefą spadkową klub ten miał w sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB przewagę zaledwie jednego punktu. Nie jest to więc na pewno przewaga, którą można by potraktować jako w jakikolwiek sposób bezpieczną. CB Granada w sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem wygrała dokładnie dwanaście spotkań.

Real Madryt

Real Madryt Real Madryt Baloncesto rundę zasadniczą sezonu tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB przeszedł wręcz śpiewająco. Nie ma co do tego chyba żadnych wątpliwości. Wystarczy spojrzeć na tabelę, aby się o tym przekonać. Ma on bowiem aż cztery punkty przewagi w tabeli rundy zasadniczej sezonu tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB. Dla fanów piłki nożnej te cztery punkty to raczej bardzo mało. Jednak owe cztery punkty przewagi w przeliczeniu na punkty piłkarskie, to dokładnie dwanaście punktów. Przewaga Realu Madryt w rundzie zasadniczej sezonu tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi AC była wręcz ogromna. Nic więc nie wskazywało na ich porażkę w fazie play off sezonu tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB. Jednak tak właśnie się stało. W fazie play off Real Madryt Baloncesto przegrał już w ćwierćfinale z zespołem Malagi i to aż dwa to zera. Real Madryt Baloncesto bardzo szybko więc zakończył swoją rywalizację w fazie play off sezonu tysiące siedem/ dwa tysiące osiem. Real Madryt w sezonie dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB w fazie zasadniczej zajął miejsce pierwsze. Jednak nie prowadzili oni jakąś znaczącą liczbą punktów. Był to bowiem zaledwie jeden mały punkt. Wyprzedzili oni o ten jeden, mały punkcik zespół Saski Baskonia. Z resztą Realowi Madryt udało się również wygrać fazę play off sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB. Był to więc bez wątpienia znakomity sezon Realu Madryt. Zaliczą go do bardzo udanych. Tym bardziej, że od sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem w hiszpańskiej lidze ACB nie udało im się tego powtórzyć. Od tamtego czasu nie wygrali oni ani fazy zasadniczej, ani fazy play off. Jak więc widać, sezon dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB był jak dotąd zdecydowanie najlepszym sezonem Realu Madryt. Klub ten ma na swoim koncie aż trzydzieści tytułów mistrzowskich, co jednocześnie stanowi rekord, który jeszcze przez długie, długie lata nie zostanie pobity. Możemy by tego pewni.

Saski Baskonia

Saski Baskonia W sezonie tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB zespół Saski Baskonia zdołał wywalczyć swój drugi w historii tytuł mistrzowski. Jednak trzeba otwarcie przyznać, że zdobycie tegoż właśnie tytułu na pewno nie przyszło im z łatwością. Musieli się oni naprawdę sporo natrudzić, aby go wywalczyć. Przede wszystkim, zespołowi Saski Baskonia w sezonie tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB stosunkowo dość słabo poszła faza zasadnicza. Zajęli oni tam bowiem dopiero miejsce czwarte tracąc do lidera, czyli oczywiście do Realu Madryt aż siedem punktów. Jednak po fazie play off mogą się oni czuć naprawdę bardzo, bardzo dobrze. Udało im się bowiem wywalczyć tytuł mistrzowski, co akurat w przypadku zespołu Sasko Baskonia zdarza się stosunkowo dość rzadko. Nie ma więc wątpliwości co do tego, że sezon tysiące siedem/ dwa tysiące osiem w hiszpańskiej lidze ACB okazał się dla nich naprawdę bardzo, bardzo dobry. Chyba każdy chciałby mieć takie sezony, jak właśnie zespół Saski Baskonia. Saski Baskonia sezon dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB z całą pewnością zaliczy do całkiem, całkiem udanych. Nie ma co do tego kompletnie żadnych wątpliwości. Wyszedł im tenże sezon całkiem dobrze. W fazie zasadniczej sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB udało im się bowiem zająć nawet miejsce drugie. Przegrali tylko o jeden punkt z wielkim Realem Madryt oraz jednocześnie mieli dokładnie dwa punkty przewagi nad zespołem Joventut Badalona. Trzeba zatem przyznać, że sezon dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem Saski Baskonia na sto procent zaliczy do bardzo, bardzo udanych. Jednak w fazie play off sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem nie poszło im już aż tak dobrze. Powiem nawet, że poszło im znacznie słabiej. Odpadli oni bowiem już w półfinale. Po bardzo zaciętym, pięcio meczowym pojedynku przegrali oni z zespołem Regal Barcelona. Trzeba przyznać. Że przegrać z Barceloną to nie wstyd, jednak byli oni naprawdę bardzo, bardzo blisko wygranej i wejścia do finału.

ACB 2007 – punktujący

ACB 2007 - punktujący Nie ma wątpliwości co do tego, że w sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB nie było zbyt wiele emocji. A już na pewno nie było ich zbyt dużo w fazie zasadniczej tegoż sezonu. Śmiało można powiedzieć, że sezon ten tak na dobre rozkręcił się dopiero w jego drugiej części, czyli w fazie play off. Tam już mieliśmy kilka naprawdę dużych niespodzianek. Jedną z takich niespodzianek może być na przykład odpadnięcie Realu Madryt już w ćwierćfinale. Jest to o tyle zaskakujące, że po rundzie zasadniczej sezonu dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem w hiszpańskiej lidze ACB Real Madryt był liderem i to aż z czterema punktami przewagi nad pozostałymi zespołami. Jednak jeśli chodzi o rywalizację najlepiej punktujących sezonu dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB, to również nie było tutaj zbyt wielu emocji. Rudy Fernandez bowiem o prawie sto dwadzieścia punktów wyprzedził pozostałych zawodników. Była to naprawdę bardzo, bardzo duża przewaga i nie było mowy o walce w sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem.

Interesujesz się koszykówką? Trafiłeś idealnie, zapraszamy do lektury naszego bloga!