Wpisy z Kwiecień 2013

Real Madryt

Real Madryt Real Madryt Baloncesto rundę zasadniczą sezonu tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB przeszedł wręcz śpiewająco. Nie ma co do tego chyba żadnych wątpliwości. Wystarczy spojrzeć na tabelę, aby się o tym przekonać. Ma on bowiem aż cztery punkty przewagi w tabeli rundy zasadniczej sezonu tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB. Dla fanów piłki nożnej te cztery punkty to raczej bardzo mało. Jednak owe cztery punkty przewagi w przeliczeniu na punkty piłkarskie, to dokładnie dwanaście punktów. Przewaga Realu Madryt w rundzie zasadniczej sezonu tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi AC była wręcz ogromna. Nic więc nie wskazywało na ich porażkę w fazie play off sezonu tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB. Jednak tak właśnie się stało. W fazie play off Real Madryt Baloncesto przegrał już w ćwierćfinale z zespołem Malagi i to aż dwa to zera. Real Madryt Baloncesto bardzo szybko więc zakończył swoją rywalizację w fazie play off sezonu tysiące siedem/ dwa tysiące osiem. Real Madryt w sezonie dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB w fazie zasadniczej zajął miejsce pierwsze. Jednak nie prowadzili oni jakąś znaczącą liczbą punktów. Był to bowiem zaledwie jeden mały punkt. Wyprzedzili oni o ten jeden, mały punkcik zespół Saski Baskonia. Z resztą Realowi Madryt udało się również wygrać fazę play off sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB. Był to więc bez wątpienia znakomity sezon Realu Madryt. Zaliczą go do bardzo udanych. Tym bardziej, że od sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem w hiszpańskiej lidze ACB nie udało im się tego powtórzyć. Od tamtego czasu nie wygrali oni ani fazy zasadniczej, ani fazy play off. Jak więc widać, sezon dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB był jak dotąd zdecydowanie najlepszym sezonem Realu Madryt. Klub ten ma na swoim koncie aż trzydzieści tytułów mistrzowskich, co jednocześnie stanowi rekord, który jeszcze przez długie, długie lata nie zostanie pobity. Możemy by tego pewni.

Cleveland

Cleveland Nie ma kompletnie żadnych wątpliwości co do tego, że zespół Cleveland Cavaliers sezon dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem Central Division amerykańskiej ligi NBA zaliczy raczej do przeciętnych. Nie udał im się on tak, jakby tego chcieli. Faktem jest, że liczyli na więcej, jednak same ambicje jeszcze nie wystarczają. Trzeba bowiem zaprezentować jakieś sensowne umiejętności, których zespołowi Cleveland Cavaliers w sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem Central Division amerykańskiej ligi NBA po prostu, najzwyczajniej w świecie zabrakło. W sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem Central Division Amerykańskiej ligi NBA udało im się uzbierać zaledwie czterdzieści pięć punktów. Trzeba przyznać, że nie jest to wynik marzeń. Jednak w tabeli konferencji wschodniej dało im to nawet czwarte miejsce. W konferencji zachodniej z taką liczbą punktów w ogóle by się nie zakwalifikowali do fazy play off. W fazie paly off zespół Cleveland Cavaliers doszedł aż do półfinału konferencji. Tam spotkali się z zespołem Boston Celtics, z którym przegrali tylko cztery do trzech.

ACB 2006 – Niskie miejsca

ACB 2006 - Niskie miejsca Nie ma kompletnie żadnych wątpliwości co do tego, że walka w sezonie dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB była naprawdę bardzo, bardzo ciekawa. Również taka była walka o utrzymanie w fazie zasadniczej sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB. I tak na przykład może i nie było niespodzianką ostatnie, osiemnaste miejsce. Drużyna ta bowiem miała dokładnie aż cztery punkty straty. To zdecydowanie za mało, aby w ogóle włączyć się w walkę o utrzymanie, a co dopiero się utrzymać. Ale jeśli spośród trzydziestu czterech spotkań sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB wygrywa się tylko i wyłącznie osiem, to nie może być tutaj mowy w ogóle o jakiejkolwiek walce. Jednak po za tym, walka o uniknięcie miejsca siedemnastego była naprawdę wręcz niesamowita. Z dużą przyjemnością oglądało się spotkania pomiędzy tymi drużynami. Aż trzy, albo nawet cztery do końca nie mogły być pewne tego, że uda im się utrzymać w lidze ACB w sezonie dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem.

CB Valladolid

CB Valladolid Chyba dosłownie każdy się zgodzi z tym, że zespół CB Valladolid jest chyba jedną ze zdecydowanie najszczęśliwszych drużyn sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB. Jest to raczej oczywiste. Wystarczy spojrzeć bowiem na tabelę sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem, aby się o tym znakomicie przekonać. Zdecydowanie nikt nie miał tyle szczęście w sezonie dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB, co CB Valladolid. Udało im się bowiem tylko jakimś cudem uniknąć spadku. Aż trzy zespoły miały po dwanaście punktów w fazie zasadniczej sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB. Były to zespoły od miejsca siedemnastego do piętnastego. Stąd wniosek, że jedna z tych drużyn musiała spaść. Wielu wróżyło, że będzie to właśnie CB Valladolid. Jednak ostatecznie tak się nie stało. Drużynie tej udało się jakimś cudem uniknąć spadku. Właśnie dlatego zespół CB Valladolid jest jedną ze zdecydowanie najszczęśliwszych drużyn sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem.

Interesujesz się koszykówką? Trafiłeś idealnie, zapraszamy do lektury naszego bloga!