Wpisy z Styczeń 2013

Valencia

Valencia Wiadomą rzeczą jest, że zespół Pamesa Valencia co roku ma bardzo dużą ochotę na mistrzostwo swojego kraju. I nie się im co dziwić. Mają bowiem naprawdę dość duży potencjał i w moim odczuciu stać ich na odnoszenie tych największych sukcesów w lidze hiszpańskiej. W sezonie tysiące siedem/ dwa tysiące osiem w hiszpańskiej lidze ACB zespół Pamesa Valencia odpadł w ćwierćfinale fazy play off z późniejszym mistrzem Hiszpanii, czyli z zespołem Saski Baskonia. Nie ma wątpliwości, że była to dla nich na początku dość duża porażka. Jednak nie oddali oni swojej skóry za darmo, ponieważ przegrali jedynie różnicą jednego meczu. Nie było to zatem jakoś szczególnie dużo. Faza zasadnicza sezonu tysiące siedem/ dwa tysiące osiem hiszpańskiej ligi ACB poszła im bardzo, bardzo podobnie. Zajęli w niej bowiem dokładnie piąte miejsce. Myślę, że owo piąte miejsce znakomicie odzwierciedla ich obecne możliwości jeżeli chodzi o ligę hiszpańską. Zatem sezon tysiące siedem/ dwa tysiące osiem zespół Pamesa Valencia zaliczy raczej zdecydowanie do normalnych.

CB Girona

CB Girona Trzeba przyznać, że zespół CB Girona sezon dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB zaliczy do całkiem, całkiem przyzwoitych. Nie zagrali oni co prawda nic szczególnie wielkiego, jednak z drugiej strony ciężko było się po nich spodziewać czegokolwiek więcej. Więc myślę, że absolutnie mogą zaliczyć sezon dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi ACB do w miarę udanych. Fazę zasadniczą sezonu dwa tysiące sześć/ dwa tysiące siedem hiszpańskiej ligi AC CB Girona zakończyła na całkiem wysokim piątym miejscu. Jednak do czwartej drużyny, czyli do Regal Barcelony oraz do trzeciej, czyli do Joventutu Badalona tracili oni aż dwa punkty. Nie było więc kompletnie żadnej mowy o tym, aby atakować miejsca wyższe. Powiem wręcz więcej, musieli się oni raczej zdecydowanie bronić przed atakami z niższych miejsc. Faza play off zespołowi CB Girona nie poszła za dobrze. Odpadli oni bowiem już w ćwierćfinale. Jednak nie przegrali z byle kim, bo z późniejszym finalistą, czyli z Regal Barceloną.

Chicago Bulls

Chicago Bulls Nie ma kompletnie żadnych wątpliwości co do tego, że zespół Chicago Bulls w sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem Central Division amerykańskiej ligi NBA po prostu bardzo, bardzo mocno nas zwiódł. Faktem jest, że lata swej świetności mają oni już dawno za sobą. Michael Jordan już dawno karierę sportową zakończył, jednak fakty są również takie, że Chicago Bulls co roku walczyło o to, aby zagrać w fazie play off. Co więcej, bardzo często im się to udawało. Jednak w sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem Central Division amerykańskiej ligi NBA było już zupełnie, zupełnie inaczej. Można wręcz powiedzieć, że w ogóle się oni nie liczyli w walce o fazę play off w sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem amerykańskiej ligi NBA. W tabeli Central Division mieli oni zaledwie trzydzieści trzy punkty. Trzeba przyznać, że jest to zdecydowanie zbyt niski wynik, aby w ogóle móc zacząć myśleć o graniu w fazie play off. Zatem jak widać, zespół Chicago Bulls w sezonie dwa tysiące siedem/ dwa tysiące osiem Central Division amerykańskiej ligi NBA bardzo mocno nas zawiódł.

Interesujesz się koszykówką? Trafiłeś idealnie, zapraszamy do lektury naszego bloga!